Jesteś tutaj

Jest bezpieczniej i wygodniej

Dobiegły końca prace drogowe modernizujące odcinek drogi gminnej - ul. Osiedle Leśne oraz skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 521 – zjazd do miejscowości Adamowo. Powstałe w ten sposób rozwiązania drogowe wychodzą naprzeciw potrzeb mieszkańców gminy Susz.

„Nowe inwestycje, warte ponad pół miliona złotych, z pewnością poprawią komfort poruszania w obrębach przebudowanych, ale przede wszystkim zwiększą bezpieczeństwo. Szczególnie w przypadku skrzyżowania na drodze krajowej 521. Mieszkańcy skarżyli się na utrudniony wyjazd z drogi prowadzącej do Adamowa na drogę krajową, dziś problem ograniczonej widoczności jest już rozwiązany – podkreśla Krzysztof Pietrzykowski, Burmistrz Susza.

Warty podkreślenia jest również fakt powstania, w ramach przebudowy skrzyżowania – zjazdu do miejscowości Adamowo, dłuższego odcinka chodnika i przystanku autobusowego wyposażonego w nową wiatę dla oczekujących pasażerów.

Wykonawcami prac były firmy Colas Polska sp. z o.o. oraz Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych „STRZELBUD” sp. z o.o., które wyłoniono w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Jednocześnie w ramach zawartych umów w obu przypadkach obowiązuje pięcioletni okres gwarancji na wykonane roboty.