Jesteś tutaj

Już po raz piąty biegowo uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada, w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, już po raz piąty CSiR zorganizowało Suski Bieg Niepodległości. Wzięło w nim udział 186 zawodników.

V Suski Bieg Niepodległości rozpoczął się o wczoraj godz. 11.00 od wspólnego odśpiewania przez zebranych pod halą Centrum Sportu i Rekreacji zawodników i kibiców Mazurka Dąbrowskiego. Punktualnie o symbolicznej godz. 11.11 nastąpił start biegu na dystansie 5 km, którego trasa tradycyjnie wiodła ulicami Susza. Na mecie na zawodników czekał piękny medal, ciepły posiłek oraz gorąca kawa i herbata.

Najszybszym biegaczem, który pojawił się na mecie był Dawid Goryński, triahtlonista z UKS TRS Susz, na drugim miejscu bieg ukończył się jego klubowy kolega - Marcel Siemianowski, zaś trzeci był Przemysław Belka, reprezentujący Iława Biega. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Beata Świegocka z Iława Biega, miejsce drugie przypadło Annie Sławińskiej (Rezerwowe Psy), a trzecie – Beacie Kamińskiej (Prabuty Amator).

Wśród zawodników z Susz najlepsza trójka mężczyzn to: Dawid Goryński, Marcel Siemianowski oraz Marcin Król. W suskiej kategorii kobiet zwyciężyła Małgorzata Ruszkiewicz, przed Katarzyną Popławską i Joanną Młynarczyk.Wszystkie wyniki można zobaczyć pod linkiem: https://www.entretiming.pl/wp-content/uploads/2019/11/wyniki-V-Suski-Bieg-Niepodleg%C5%82o%C5%9Bci-2019.pdf

Organizatorzy dziękują członkom Biura Zawodów za sprawną rejestracje zawodników i rowerzystom Epidemia Cyklozy MTB Susz za obstawę biegu. Ponadto podziękowania należą się: Komisariatowi Policji w Suszu, OSP Susz, Zakładowi Usług Komunalnych w Suszu, Zespołowi Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu, wolontariuszom pomagającym przy organizacji, V Wileńskiej Brygadzie AK z Susza, Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu w Suszu oraz sekcji „Rozbiegany Susz”.

Zapraszamy na strone CSiR do zapoznania się z galerią zdjęć z imprezy: http://csir.susz.pl/lekkoatletyka-zawody/575-pobieglismy-dla-niepodleglej-po-raz-piaty?fbclid=IwAR3xDr0IxvPLPLiAQI5ya_CcRKRIUwKG6Da3Uo9TkPHoQ5L2zgnlU2F04EY