Jesteś tutaj

Lekkoatletyka Dla Każdego – z Olsztyna do Susza trafiły cztery medale

W dniu 29 sierpnia 2020 roku w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki - Lekkoatletyka Dla Każdego. Prowadzona przez trenera Andrzeja Szyslera reprezentacja naszej gminy zdobyła podczas olsztyńskich mistrzostw łącznie 4 medale - 3 złote i 1 brązowy.

Skład reprezentacji Gminy Susz:

1. Paulina Skrzyniarz U-16
2. Amelia Furmańska U-14
3. Martyna Górnik U-12
4. Zuzanna Siecińska U-12
5. Alicja Iwanow  U-12

Na cztery zdobycze medalowe złożyły się wyniki dwóch zawodniczek: Martyny Górnik, która wywalczyła dwa złote medale - w skoku w dal (4,10 m) oraz w biegu na 60 metrów (9,49 sek.) oraz Pauliny Skrzyniarz, która przywiozła do Susza złoty medal skoku w dal (4,30 m) oraz brązowy medal w biegu na 300 m (44,26 sek.). Serdecznie gratulujemy!

Warte podkreślenia są także inne wyniki naszych reprezentantek:
- czwarte miejsce Zuzanny Siecińskiej w skoku w dal z wynikiem 3,61m oraz szóste miejsce tej samej zawodniczki w w biegu na 60 m z czasem 9,84 sek.,
- 6 miejsce Pauliny Skrzyniarz biegu na 100 m zajęła z czasem 13,84 sek.,
- 8 miejsce, debiutującej na zawodach lekkoatletycznych Alicji Iwanow w skoku w dal z wynikiem 3,23 m,
- 8 miejsce Amelii Furmańskej w biegu na 600 m z czasem 2.03.03 min

Po zawodach o wynikach swoich podopiecznych w ciepłych słowach wypowiadał się trener Andrzej Szysler.  - Uważam, że na tak mały skład naszej reprezentacji, dziewczęta pokazały ducha walki w swoich konkurencjach. Szkoda, że z różnych przyczyn, nie wszyscy uczestnicy programu LDK Susz mogli pojechać na te zawody, bo medali  byłoby znacznie więcej. Cóż, trudno. Następna szansa za rok.

Ministerialny program „Lekoatletyka dla każdego” prowadzony jest w Suszu od 2019 roku. Jego partnerami są Gmina Susz oraz Centrum Sportu i Rekreacji.