Jesteś tutaj

Międzynarodowy projekt eTwinning

25 lutego 2018 roku uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Babiętach Wielkich wraz z wychowawczyniami Paniami Magdaleną Krogulską  - Szydlik i Barbarą Olszewską założyli międzynarodowy projekt zatytułowany „Easter traditions and postcards”. W projekcie oprócz naszej szkoły udział wzięły placówki z Rumunii, Włoch, Słowacji i Ukrainy.

Głównym założeniem było własnoręczne przygotowanie przez uczniów każdego z państw kartki wielkanocnej, która miała zawierać w treści życzenia w dwóch językach: ojczystym i angielskim. Tworzenie ich sprawiło uczniom wiele radości oraz okazało się świetną zabawą.

Pocztówki miały zostać wysłane do 19 marca 2018 roku. Obecnie możemy pochwalić się już kolekcją kartek z różnych stron Europy. Uczestnictwo w tym wydarzeniu było wspaniałym sposobem na poznanie kultury i tradycji państw europejskich oraz podszkolenie języka angielskiego.

Udział w projekcie przyniósł szkole certyfikat eTwinning, czyli potwierdzenie przynależności do unijnego projektu, mającego na celu łączenie przedszkoli i szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno - komunikacyjnych.

Go to gallery