Jesteś tutaj

Miłe miejsce, żeby poczytać, czyli o czytelni Biblioteki Miejskiej

Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, członkinie Stowarzyszenia Trzecia Młodość, ale również indywidualne odwiedziny mieszkańców – otwarta w czerwcu br. czytelnia Biblioteki Miejskiej zyskuje coraz większą popularność.

- Zależało nam na stworzeniu miłego i otwartego dla każdego miejsca promującego czytelnictwo. Takiego, w którym będzie można zorganizować różnorodne zajęcia dla zorganizowanych grup. Ale jednocześnie miejsca, gdzie pojedynczy mieszkaniec może po prostu przyjść, wyciszyć się, zatrzymać w codziennym biegu i poczytać – tak potrzebę stworzenia czytelni komentuje pani dyrektor Biblioteki Miejskiej w Suszu Agata Masny.

Pomysł na zagospodarowanie jednego z pomieszczeń obiektu Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu podsunęli jej czytelnicy biblioteki. Przed wypożyczeniem danej pozycji chcą oni często przeczytać opis na ostatniej stronie lub kilka pierwszych zdań książki. Sąsiadująca z Biblioteką Miejską czytelnia stwarza znakomitą sposobność, aby zrobić to spokojnie i bez presji. Środki na powstanie czytelni znalazły się w budżecie Gminy Susz.

Z czasem funkcja nowego bibliotecznego pomieszczenia zaczęła się rozszerzać. - Dziś czytelnia służy, najogólniej mówiąc, zbliżaniu do siebie ludzi i książek. W odnowionym pomieszczeniu organizujemy zajęcia czytelnicze na chętnych grup, ale równie serdecznie witamy wszystkich, którzy chcą spędzić przysłowiową „chwilkę” w wygodnym fotelu i z kubkiem kawy w dłoni – zaprasza Agata Masny.

 

Jednocześnie pani dyrektor przypomina, że równolegle do promocji czytelnictwa tradycyjnych książek, suska biblioteka wciąż rozszerza swoje oferty, oparte o nowoczesne technologie. Mowa przede wszystkim o bezpłatnym dostępie do platformy Legimi, która oferuje dostęp do ponad 60 000 książek elektronicznych – w tym najgorętszych nowości i największych bestsellerów. Biblioteka Miejska dysponuje, co miesiąc 40 kodami dostępu do Legimi dla swoich czytelników. Agata Masny zachęca także do bezpłatnego wypożyczania czytników e-boków. W tym momencie placówka dysponuje 9 takimi urządzeniami.