Jesteś tutaj

Nocne bieganie wróciło do Susza

Druga edycja nocnego biegu w Suszu potwierdziła, że jest ciekawą propozycją sportową dla mieszkańców okolic naszego miasta, ale również biegaczy z całego kraju. Na starcie Night Run Susz 2018 w sobotni wieczór stanęło 340. zawodników. Impreza przebiegła w bardzo pozytywnej atmosferze i przy żywiołowym dopingu licznych kibiców.

Trasa, organizowanego przez Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, biegu prowadziła ulicami miasta oraz alejką wokół Jeziora Suskiego. Start i metę wyznaczono jak zawsze przy suskim CSiR. Biegacze i biegaczki wyruszyli na trasę o godzinie 21:30.

W kategorii OPEN mężczyzn wygrał Wojciech Kopeć z Olsztynka (Team Kopeć) z czasem 00:33:49, drugi na metę wbiegł Mariusz Dembowski z Lidzbarka (H+H Polska) (00:34:05), zaś trzeci - Łukasz Banaszewski z Grudziądza (PSP Grudziądz) (00:34:26).

Wśród pań najlepsza była Alicja Misiak z Susza (00:37:42), drugie miejsce zajęła Natalia Ruchlewicz ze Sztumu (00:41:42), a na trzeciej pozycji bieg ukończyła Paulina Wiernicka z Kwidzyna (Runfitneska Kwidzyn) (00:42:43). Nagrodzono również zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszystkie wyniki można zobaczyć pod linkiem: http://sts-timing.pl/wp-content/uploads/2018/07/wyniki3.pdf

Organizatorzy zawodów - CSiR w Suszu oraz Gmina Susz – dziękują wszystkim zaangażowanym w drugą edycję Night Run Susz: pracownikom Biura Zawodów za sprawną opiekę nad zawodnikami, grupie biegowej Rozbiegany Susz przy CSiR za pomoc w Biurze Zawodów oraz pakowanie pakietów startowych, wolontariuszom za pracę przy punkcie odżywczym i wręczaniu medali, Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu w Suszu i ratownikom medycznym ze Sztumu za opiekę medyczną, Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu oraz Komisariatowi Policji w Suszu za profesjonalną obstawę ulic Susza, rowerzystom MTB Epidemia Cyklozy za prowadzenie wyścigu i jego zamknięcie, dla sklepu Mobilek Susz i Hotelu Karczmy Łabędź z Iławy za nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek z Susza.

Serdeczne podziękowania należą się również mieszkańcom Susza za fantastyczny doping w trakcie zawodów i własne punkty odżywcze dla zawodników oraz dla Kamila Jędrzejewskiego - glównego organizatora imprezy z ramienia CSiR za całokształt.

Obszerną fotorelację z Night Run Susz 2018 znajdą Państwo na profilu facebookowym NightRun Susz - https://www.facebook.com/NightRunSusz/

PS. Kolejna edycja Night Run Susz odbędzie się w drugi weekend lipca 2019 r. Zapisy wystartują w lutym 2019 r. Serdecznie zapraszamy na Night Run Susz 2019 już teraz!