Jesteś tutaj

Pasowanie na przedszkolaka w Babiętach Wielkich

Pasowanie to bardzo ważne wydarzenie dla maluchów. Po nim stają się już oficjalnie przedszkolakami, to duży krok w ich drodze do samodzielności. W Szkole Podstawowej im. Ziemi Suskiej to wydarzenie odbywa się tradycyjnie w Dzień Edukacji Narodowej.

Tegoroczna uroczystość pasowania przedszkolaków odbyła się w hali sportowej. Najpierw głos zabrała Pani Dyrektor Grażyna Taborek, która życzyła dzieciom powodzenia na właśnie rozpoczynającej się drodze edukacji oraz nauczycielom i pracownikom oświaty sukcesów w pracy i satysfakcji z wykonywanego zawodu.

 

Przedszkolaki w specjalnych czapkach oraz muszkach zaśpiewały piosenkę pt. "Na powitanie niech każdy wstanie". Nie mogło również zabraknąć szlagieru "Jestem sobie przedszkolaczek". Były zabawne wierszyki o ciężkim życiu maluchów. Jednak furorę zrobił żywiołowy taniec do piosenki "Despacito".

 

Obecni w hali rodzice pękali z dumy podczas występów swoich pociech. A niejednej mamie łza zakręciła się w oku. W końcu był to pierwszy oficjalny występ przedszkolaków.