Jesteś tutaj

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Jawtach Wielkich

Ślubuję być dobrym Polakiem, Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, Jak dla niej pracować kiedy urosnę! Będę się starać być dobrym uczniem, Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom! Ślubuję!

Takie przyrzeczenie złożyli w dniu 10 października 2014 roku uczniowie klasy pierwszej S.P. w Jawtach Wielkich. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. Na wstępie zabrała głos pani dyrektor Joanna Kierepka, która powitała serdecznie przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała pani dyrektor do bohaterów uroczystości – pierwszoklasistów, podkreślając w krótkim przemówieniu doniosłość tej chwili – wchodzenia dzieci w społeczność szkolną. 

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od części artystycznej. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny pod hasłem „Asy z pierwszej klasy” oraz "Pinokio idzie do szkoły". W inscenizacji wzięli również udział uczniowie klas starszych, którzy wcielili się w role postaci bajkowych- wróżek, krasnoludków oraz Kota w Butach obdarowujących dzieci prezentami- symbolami, potrzebnymi do zrzucenia zaklęcia złej wróżki. Podczas przedstawienia pierwszoklasistów czekał jeszcze krótki egzamin. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o swojej Ojczyźnie, znajomością przepisów ruchu drogowego, jak również udowodniły, że znane są im zasady zachowania się w szkole, sprawnie przeszli próbę sprawności oraz uśmiechu. Pani dyrektor oraz Pan Burmistrz-Zdzisław Zdzichowski  z wielką uwagą przysłuchiwali się wypowiedziom dzieci i na koniec oznajmili im, że pięknie zdali swój pierwszy szkolny egzamin. Pod wielkim wrażeniem występu pierwszoklasistów byli także zaproszeni goście- rodzice. W swoim przemówieniu pan burmistrz wyraził podziw dla wiedzy, umiejętności i zdolności artystycznych pierwszoklasistów. 

Po pokazie artystycznym nastąpił akt uroczystego pasowania na ucznia, którego dokonała pani dyrektor oraz Pan Burmistrz. Wielka powaga i przejęcie widniały na twarzach pierwszoklasistów w czasie wypowiadanych przez panią dyrektor słów: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Jawtach Wielkich”. Po akcie ślubowania i pasowania na ucznia nastąpił czas na życzenia i wręczenie pamiątkowych upominków od zaproszonych gości oraz rodziców. 

Dzień, w którym stali się pełnoprawnymi uczniami S.P. w Jawtach na długo pozostanie w ich pamięci. W przygotowaniach do wielkiego szkolnego święta duże zaangażowanie wykazali rodzice uczniów klasy pierwszej. Zadbali oni między innymi o poczęstunek dla swoich pociech oraz gości, który był miłym akcentem kończącym uroczystość.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Go to gallery