Pierwszy rok za nami

40 miejsc, dwie sale, pomieszczenie kuchenne o podwyższonym standardzie, przystosowany plac zabaw, a to wszystko dostępne już od roku w naszym Żłobku – najserdeczniejsze 100 lat!
Równo rok temu rozpoczęła działalność placówka Żłobka w Suszu. Trafili wprost w okres pandemiczny, ale działają dzielnie niosąc opiekuńcze wsparcie naszym mieszkańcom.
„To był bardzo ważny dzień dla Susza, czekaliśmy na ten żłobek obserwując ciągle rosnącą potrzebę społeczną. Wyjątkowy był też fakt udziału w otwarciu pana Sławomira Sadowskiego – wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego. Zrobiliśmy duży krok do przodu uzupełniając ofertę opiekuńczo-wychowawczą o tą placówkę. A dziś, w dniu pierwszych urodzin Żłobka w Suszu, po prostu się cieszę” – wspomina pani Lucyna Górnik – z-ca Burmistrza Susza i jednocześnie nadzorująca powstanie Żłobka oraz proces dofinansowania go kwotą blisko 360 000 zł z programu ”Maluch+”.
„Opieka i edukacja są priorytetowymi zadaniami władz Gminy. Plany działań dot. tego zakresu, które pozostają w realizacji, oraz na nią oczekują, stanowią nierozłączny element przyszłości funkcjonowania Gminy Susz.” – komentuje Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.

Go to gallery