Jesteś tutaj

Po raz piąty i na piątkę. Za nami bieg Tropem Wilczym

W kilkuset miastach kraju oraz poza jego granicami, kilkadziesiąt tysięcy osób uczciło wczoraj pamięć Żołnierzy Wyklętych poprzez udział w biegu honorowym na 1963 metry (odwołanie do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka, ps. Lalek) oraz w biegach towarzyszących wydarzeniu. Wśród tych miast już po raz piaty znalazł się Susz.

Oprócz dystansu honorowego na uczestników suskiego biegu Tropem Wilczym czekała również trasa o długości 5 km. Na linii startu obu dystansów stanęło łącznie ponad 150 osób, które punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęły sportową rywalizację. Biegaczkom i biegaczom na linii startu oraz na trasie biegu towarzyszyli członkowie 5 Brygady – Oddziału Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, którzy w strojach z epoki nadali imprezie pięknego, historycznego charakteru.

Zgromadzeni na mecie biegu kibice na pierwszych biegaczy oczekiwać musieli niespełna 18 minut. Z czasem 00:17:21 jako pierwszy na mecie zameldował się suszanin Dawid Goryński, reprezentujący UKS TRS Susz. Drugi był Karol Kaczmarczyk (także UKS TRS Susz, czas 00:17:30), a trzecie miejsce przypadło w udziale Marcelowi Siemianowskiemu – także z Susza i również z UKS TRS Susz , który bieg ukończył z czasem 00:17:55.

Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Kwiatkowska z Iława Biega z czasem 00:22:58. Drugie miejsce zajęła Paulina Wiernicka z Gminy Gardeja Biega (00:23:14). Trzecia była Anna Sławińska - mieszkanka Iławy z drużyny Rezerwowe Psy, która zakończyła zawody z czasem 00:23:34.

Tradycyjnie już, organizator – Centrum Sportu i Rekreacji w Suzu – wyróżnił także najstarszą zawodniczkę i najstarszego zawodnika biegu. Pamiątkowe puchary trafiły do: Bożeny Lulińskiej z Rozbieganego Susza i Jerzego Tumiłowicza z Traktor Team Gmina Kwidzyn. Gratulujemy wszystkim wyróznionym.

Organizator dziękuje wszystkim instytucjom i organizacjom, które wsparły organizację biegu:
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu, za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu;
- Komisariatowi Policji w Suszu, za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu, oraz kierowanie ruchem;
- 5 Brygadzie AK, za uświetnienie imprezy oprawą historyczną oraz pomoc w strefie mety;
- Ratownikom medycznym ze Sztumu, za obstawę medyczną biegu;
- ZUK Sp. z o.o. – za pomoc techniczną;
- Epidemia Cyklozy MTB Susz – za eskortę zawodników na trasie biegu;
- pracownikom biura zawodów oraz wolontariuszom, którzy czuwali nad sprawnym odbiorem pakietów i nowymi zapisami.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Zdjęcia z biegu Wilczym TRopem Susz 2020 na stronie - https://www.facebook.com/FOSfotografia/