Jesteś tutaj

Po wakacjach wracamy do nauki

W dniu 2 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. W sześciu szkołach podstawowych, które funkcjonują na terenie Gminy Susz, naukę po wakacjach rozpoczęło 1107 uczniów, z których 125 to pierwszaki. To pierwszy od 20 lat rok szkolny bez gminazjum.

W organizowanych przez lokalne placówki uroczystych apelach tradycyjnie wzięli udział przedstawiciele samorządu. Zastępca Burmistrza Susza Lucyna Górnik odwiedziła Szkołę Podstawową w Suszu, a Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski - Szkołę Podstawową w Babiętach Wielkich, której dyrektor, pani Grażyna Taborek odebrała z rąk włodarza Gminy Susz akt powierzenia jej ponownie, po organizowanym w czasie wakacji konkursie, stanowiska dyrektora placówki (patrz zdj.).

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w suskiej podstawówce była z kolei okazją do pożegnania z Publicznym Gimnazjum im. Kawalerii Polskiej w Suszu, które z końcem sierpnia 2019 r. ostatecznie przeszło do historii. Dwadzieścia lat działalności tej szkoły to wiele cennych inicjatyw szkolnych oraz na rzecz lokalnego środowiska, na które wpływ miało wielu nauczycieli, rodziców i uczniów. Dziękujemy wszystkim za te 20 lat naszego gimnazjum.

Nowy rok szkolny potrwa do 26 czerwca. Ale jeszcze w tym roku kalendarzowym uczniowie skorzystają z kilku wolnych od zajęć dni. Najpierw będą to przypadające w dni powszednie 1 i 11 listopada (piątek i poniedziałek). Pod koniec roku szkoły czeka również przerwa świąteczna związana z Bożym Narodzeniem. Rozpocznie się ona 23 grudnia i potrwa do 1 stycznia 2020.

Go to gallery