Jesteś tutaj

Przedszkolaki na 100- lecie Odzyskania Niepodległości

"Piękna nasza Polska Cała" - z takim hasłem przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Suszu wzięły udział w wielu przedsięwzięciach i uroczystościach. 7 i 8 listopada 2018 r wszystkie dzieciaki z placówki, rodzice dzieci oraz zaproszeni goście byli uczestnikami uroczystości przygotowanej przez grupę "Biedronki" pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani E. Sokołowskiej oraz Pani J. Gregorczyk. Ten wspaniały i niezwykle wzruszający montaż słowno - muzyczny obserwował min. Burmistrz naszego miasta, który po występie dzieci podziękował im za trud, ciężką pracę i ogromne serce jakie włożyły w przygotowanie tego święta.

9 listopada całe przedszkole, od najmłodszych "Sprytnych lisków" po grupy dzieci 6- letnich, na czele z Panią Dyrektor Katarzyną Dworacką i w-ce Dyrektor Moniką Jaworską i całą kadrą pedagogiczną, pomaszerowało na Grób Nieznanego Żołnierza w Suszu, by złożyć tam kwiaty, zapalić znicze i uczcić pamięć bohaterów minutą ciszy. Zostawiły tam na pamiątkę tego wydarzenia własnoręcznie zrobione, wcześniej wykonane, małe chorągiewki.

Po wyczerpującym, ale radosnym, pomimo mało sprzyjającej pogody, marszu, przedszkolaki ustawiły się przed budynkiem przedszkola by dokładnie o godzinie 11.11 zaśpiewać wszystkie zwrotki hymnu państwowego, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej". Z powagą, dumą i szacunkiem, tyle ile siły w "małych piersiach" najmłodsze pokolenie śpiewało tę najważniejszą dla wszystkich Polaków pieśń.

Go to gallery