Jesteś tutaj

Rocznica Konstytucji 3 maja w SP w Babiętach Wielkich

"Trzeci maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Zatrzymajmy się na chwilę..." - tak w Szkole Podstawowej w Babiętach Wielkich rozpoczęto uroczysty apel z okazji święta Konstytucji 3 maja.


Uroczyste przedstawienie zorganizowali uczniowie z klas 5 - 7 pod kierunkiem pań: Klaudii Posackiej i Aliny Czarneckiej. Młodzież wykonała patriotyczne wiersze i piosenki, które zobrazowała transparentami: wolność, naród, ojczyzna. Szkolni aktorzy z dumą wcielili się w rolę z przeszłości: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz Stanisława Małachowskiego, tworząc żywą lekcję historii.


Apel wprowadził wszystkich zebranych na hali sportowej w cykl tzw. świąt majowych, czyli Międzynarodowego Święta Pracy, Święta Flagi Rzeczypospolitej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja.


Go to gallery