Jesteś tutaj

Rowerowa niedziela dla małych i dużych (fotogaleria)

Łącznie 340 zawodników wystartowało w zorganizowanym wczoraj w naszym mieście IX Ogólnopolskim Wyścigu MTB Susz 2018. Przy pięknej pogodzie i w pozytywnej atmosferze na rowerach ścigały się rodziny, dzieci oraz dorośli. 

To była rowerowa niedziela dla wszystkich chętnych. Impreza rozpoczęła się o godz. 10.15 startem wyścigu rodzinnego na dystansie 12 kilometrów, w którym wystartowało 29 zespołów, złożonych z minimum jednego rodzica i jednego dziecka, choć nie brakowało też zespołów trzyosobowych.

Następnie na linii startu pojawili się dorośli. Najpierw na trasę o długości 42 kilometrów wyruszyli uczestnicy wyścigu Mega, a po kilku minutach rozpoczęła się rywalizacja na dystansie Mini, liczącym sobie 27 kilometrów. Zawodnicy bardzo pozytywnie, jako zróżnicowane i szybkie, oceniali trasy, w znacznej części wyznaczone w lasach Nadleśnictwa Susz i chwalili ogólną organizację niedzielnej imprezy. Po ukończeniu zmagań sportowych za metą na sportowców czekała strefa regeneracyjna z napojami, owocami oraz ciepłym posiłkiem.

Następnie okolice startu i mety w pobliżu hali CSiR przejęli najmłodsi zawodnicy. Dzieci rywalizowały w kategoriach wiekowych rozpoczynających się już od trzylatków na dystansie 100 metrów, a następnie kolejno na 200, 300 i 500 metrów. Każde z dzieci na mecie otrzymało pamiątkowy medal i słodki upominek, a te, które zajęły pierwsze trzy miejsca w każdym z wyścigów – stanęły na podium i odebrały puchary z rąk Zastępcy Burmistrza Susza Zdzisława Zdzichowskiego.

Imprezę zakończyła dekoracja najlepszych zawodników na dystansach Mega i Mini. Pełna lista wyników na http://sts-timing.pl/event/mtb-susz-2018/ Ostatnim akcentem było losowanie wśród wszystkich startujących szeregu nagród rzeczowych, a wśród nich nagrody specjalnej IX Ogólnopolskiego Wyścigu MTB Susz 2018, czyli roweru marki Folta, który trafił do Jacka Pieścińskiego z Grudziądza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom niedzielnego szaleństwa rowerowego w Susz i już teraz zapraszamy na jubileuszową, X edycję MTB Susz 2019!

Specjalne podziękowania kierujemy także do wszystkich osób i instytucji, które wraz z Gminą Susz i Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowały tegoroczne MTB Susz, przede wszystkim do: Epidemii Cyklozy, Nadleśnictwa Susz, grupy Rozbiegany Susz przy CSiR, Harcerskiego Klubu Ratowniczego, Przedszkola Miejskiego, suskiej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Komisariatowi Policji w Suszu, grupie Rad Trucks oraz sklepowi  TOTO Susz i wolontariuszom. Dziękujemy!