Jesteś tutaj

Suscy uczniowie chcą "Być Jak Ignacy"

Od stycznia tego roku uczniowie SP w Suszu - członkowie koła naukowego „Eksperyment”, uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Być Jak Ignacy”.

To już trzecia edycja projektu. „Być Jak Ignacy” to program edukacyjny Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objęty honorowym patronatem MEN. Celem programu jest propagowanie zdobywania wiedzy przez doświadczanie oraz popularyzacja polskich naukowców i wynalazców. W obecnej edycji programu są nimi: Ignacy Łukasiewicz, Piotr Szczepanik, Kazimierz Funk oraz Henryk Magnuski.

Od stycznia uczestnikami programu są członkowie koła naukowego „Eksperyment” prowadzonego w suskiej podstawówce przez panie: Katarzynę Prus oraz Małgorzatę Nowaczek.

Kilkunastoosobowa grupa uczniów klasy III b systematycznie spotyka się by stanąć oko w oko z edukacyjną przygodą opartą o eksperymenty, filmy, komiksy, zabawy, ćwiczenia oraz gry typu Escape room. Dzieci zdobywają wiedzę, umiejętności i doświadczenia z zakresu historii, przyrody, matematyki, fizyki oraz chemii. Podczas wspólnych działań rozwijają również nie mniej ważne kompetencje miękkie, uczą się zgodnej i twórczej współpracy, argumentowania własnych wyborów, poszukiwania kreatywnych rozwiązań, oferując sobie nawzajem formę nauki opartą na tutoringu rówieśniczym.