Jesteś tutaj

Suskie lekkoatletki nie do zatrzymania!

W niedzielę 13 czerwca 2021 roku w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa: Lekkoatletyka Dla Każdego, 1 Memoriał Wiesława Czerniakowskiego. Susz reprezentowały: Paulina Skrzyniarz U16 - bieg na 300 m przez płotki i wieloskok, Kinga Barica U14 - bieg na 1000 m, Martyna Górnik U14 – skok w dal oraz sztafeta 4 x200 m U14 w składzie Martyna Górnik, Zuzanna Siecińska, Alicja Iwanow i Kinga Barica. W biegu na 100 m oraz skoku w dal Susz reprezentowały również Julia i Zuzanna Kochalskie, Zuzanna Siecińska oraz Alicja Iwanow.

Bardzo dobry występ zakończył się 3 medalami – dwoma złotymi i jednym srebrnym. Podwójnie punktowała Paulina Skrzyniarz zdobywając złoty medal U16 w biegu na 300 m oraz srebrny w wieloskoku. Złoty krążek wywalczyła również Kinga Barica w biegu na 1000 m. W finałowym rozstrzygnięciu skoku w dal Martyna Górnik zajęła 8 miejsce, a Kinga Barica miejsce 7. Sztafeta uplasowała się na pechowym 4 miejscu, co jednak potwierdza stabilnie rosnącą formę.Siedmioosobowa reprezentacja Susza świetnie się spisała podczas zawodów.

Do gratulacji trenera Andrzeja Szyslera przyłączają się rodzice i mieszkańcy Gminy Susz.