Jesteś tutaj

Szkolna przerwa na czytanie

W tym roku w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Szkoła Podstawowa w Babiętach Wielkich zorganizowała cykl wydarzeń, które były dostosowane do wieku i możliwości dzieci oraz młodzieży. Ich celem była promocja czytelnictw, a także pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe.


Przedszkolakom i uczniom klas 1 - 3 czytał na głos zaproszony specjalnie na tę okazję gość - wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Suszu Pani Krystyna Maksimik. Radna czytała wybraną przez siebie pozycję z serii: "Wojny dorosłych - historie dzieci" pt. "Asiunia". Jest to historia małej Asi, która przeżyła II wojnę światową. Opowieść wciągnęła nie tylko najmłodszą część społeczności szkolnej, ale również opiekujące się nią nauczycielki.


Natomiast starsze klasy 4 - 8 wzięły udział w akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie". Przez 15 minut w szkole było kompletnie cicho, ponieważ wszystkich pochłonęły barwne przygody, wartka akcja i wybitne metafory. 

W rękach szeleścił papier przewracanych stron i tylko gdzieniegdzie było słychać chichot, bo w końcu książki to uśmiech, zabawa...po prostu świetna rozrywka!


Akcja została zrealizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".