Jesteś tutaj

Trwają roboty drogowe przy skrzyżowaniu drogi gminnej z wojewódzką w Adamowie

Pogoda nie przeszkadza drogowcom w realizacji przebudowy fragmentu drogi gminnej w Adamowie wraz ze skrzyżowaniem z ul. Iławską i zatoką autobusową w ciągu drogi wojewódzkiej 521.

W ramach zadania wykonana zostanie jezdnia wraz z chodnikiem w ciągu drogi gminnej oraz zatoka autobusowa i chodnik w ciągu drogi wojewódzkiej, łączący się z istniejącym chodnikiem przy budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Iławskiej.

Nawierzchnia przebudowywanego odcinka jezdni wykonana będzie z mieszanki mineralno – asfaltowej. Chodnik wraz z peronem w ciągu trasy wojewódzkiej zaprojektowano z kostki betonowej. W związku z przebudową drogi gminnej istniejący prawostronny przystanek autobusowy komunikacji zbiorowej zostanie przesunięty w kierunku Iławy.

W obrębie przystanku w ciągu drogi wojewódzkiej nr 521 zaprojektowano zatokę autobusową z kostki brukowej betonowej.

Podstawowym celem przebudowy drogi gminnej wraz ze skrzyżowaniem z DW 521, chodnikami i zatoką autobusową jest poprawa układu drogowego na terenie miasta Susz z zapewnienie bezpiecznych warunków dla wszystkich uczestników ruchu korzystających z drogi na co dzień.