Jesteś tutaj

Uczniowie SP w Suszu uczestnikami Pikniku matematycznego w Warszawie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Suszu 14 marca 2019 roku wzięli udział w „Pikniku matematycznym”, zorganizowanym przez mFundację oraz Fundację Dobra Sieć. Piknik odbył się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wydarzenie było podsumowaniem V edycji programu mPotęga, w którym uczniowie szkoły wraz z opiekunami - Małgorzatą Nowaczek i Katarzyną Prus - realizowali projekt „Różne oblicza tabliczki mnożenia”. Podczas pikniku odbyły się warsztaty pt. „Matematyczna pomarańcza – ile jest matematyki na globusie? Ile jest matematyki w pomarańczy?”, które przeprowadzili znani w świecie matematycy.

Dla uczestników przygotowano poczęstunek oraz gry i łamigłówki matematyczne. Wszyscy uczniowie zwiedzili ekspozycje Centrum Nauki Kopernik, a na koniec otrzymali upominki. - Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy uczestniczyć w tak spektakularnym wydarzeniu. Dziękujemy dyrekcji szkoły oraz Radzie Rodziców za zorganizowanie i sfinansowanie przejazdu do Warszawy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję programu podsumowała wizytę w Warszawie Małgorzata Nowaczek.