Jesteś tutaj

VI MTB Susz

Ponad 150 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie VI MTB Susz, który w tym roku wyjątkowo odbył się 11 października.

Organizatorzy wyścigu, którymi byli Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu oraz Uczniowski Klub Sportowy Towarzystwo Rozwoju Sportu w Suszu przygotowali starty w wyścigach:

- mega 50km, mini 25km – trasa wiodła szlakiem wytyczonym w lesie w Karolewie;
- maraton rodzinny 10km – zawodnicy musieli pokonać dwie pętle wokół Jeziora Suskiego;
- wyścig dla dzieci od 100 do 500m – plaża miejska w Suszu.

W wyścigu Mega triumfował Bartosz Grędziński z Mławy, który ze znaczną przewagą czasową wyprzedził Tomasza Ollendera z Lubawy i Mariusza Kaczyńskiego z Nowego Miasta Lubawskiego. Wśród pań najszybsza okazała się Marta Kamińska z Gdańska.

Na dystansie Mini  zwyciężył Bartosz Stryjewski z Dzierzgowa koło Mławy. Na 14 miejscu uplasował się najlepszy suszanin Jarosław Jabłoński. Natomiast wśród pań na podium znalazły się: pierwsza Anna Kołatka (Iława), a następnie Ilona Sobieska i Agnieszka Tuniewicz (Pasłęk).

Wyścig rodzinny wygrali: Dominik i Andrzej Ratajczak (Olsztyn).

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli zawody otrzymali okazałe medale a najlepsi puchary. Po ceremonii dekoracji zwycięzców odbyło się losowanie nagród. Główną nagrodą był rower miejski, który trafił w ręce szczęśliwego Tomasza Wadowskiego z Pruszcza Gdańskiego.