Jesteś tutaj

Winda w ośrodku zdrowia

Po ponad 25 latach funkcjonowania ośrodek zdrowia w Suszu doczekał się windy osobowej, która ułatwi dostęp do wyższych kondygnacji budynku nie tylko niepełnosprawnym poruszającym się na wózku ale także osobom starszym, matkom z małymi dziećmi oraz wszystkim tym, którzy mają problemy z poruszaniem się. Więcej informacji na www.susz.pl.

W czwartek 09.01.2014r. dokonano uroczystego otwarcia windy, w którym udział wzięli: Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski, przedstawiciele wykonawcy, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Suszu Paweł Młynarczyk wraz z uczestnikami, którzy jako pierwsi sprawdzili funkcjonalność nowo oddanej inwestycji.

Dokonując symbolicznego przecięcia wstęgi burmistrz zaznaczył, że budowa windy była niezbędna ze względu na fakt, iż przez ponad ćwierć wieku mieszkańcy gminy Susz korzystający z podstawowej opieki zdrowotnej musieli pokonywać liczne schody, które utrudniają życie przede wszystkim niepełnosprawnym oraz osobom starszym. To właśnie z myślą o nich w budżecie gminy zaplanowano środki, dzięki którym inwestycja mogła zostać zrealizowana. 

W wybudowanej windzie zamontowano napęd elektryczny z płynną regulacją prędkości jazdy, który charakteryzuje się dużą trwałością i jednocześnie pozwala oszczędzić energię co zmniejsza koszt eksploatacji. 

Osoby jeżdżące na wózkach oraz prowadzące wózki dziecięce nie będą miały kłopotu z dostaniem się do środka gdyż jej poziom jest ułożony równo z podłogą. Ponadto kabina została wyposażona w oświetlenie podstawowe i awaryjne, panel sterowania, lustro, poręcz, cokoły, łączność awaryjną, system głośnomówiący oraz systemy:

  • EFO- system jazdy pożarowej (po otrzymaniu sygnału z czujnika lub centrali pożarowej, dźwig zjedzie do wytypowanego przystanku i pozostanie tam z otwartymi drzwiami)
  • EAR – system awaryjnego, automatycznego dojazdu do najbliższego przystanku w przypadku zaniku napięcia zasilającego
  • ISC – system jazdy serwisowej (po przełączeniu klucza w panelu sterowym windy COP).

Wejście do windy zlokalizowano po lewej stronie budynku patrząc od wejścia głównego. Udźwig całkowity windy to 630kg i przewiduje transport do 8 osób. Koszt inwestycji to 137.483,11zł.

Go to gallery