Jesteś tutaj

Wiosenna inauguracja Suskich Czwartków Lekkoatletycznych

Około 70 młodych sportowców – uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Susza i Kamieńca – wzięło udział w wiosennej inauguracji Suskich Czwartków Lekkoatletycznych, która odbyła się dziś na orliku.

Zawody lekkoatletyczne pod hasłem "Czwartki lekkoatletyczne" to największa masowa impreza dla dzieci i młodzieży w Polsce. W tym roku odbywa się już XXIV edycja tej imprezy w Polsce. Gmina Susz dołączyła do zawodów w 2017 roku, zyskując możliwość uczestnictwa w zawodach  wielu młodych adeptów lekkiej atletyki z terenu naszej gminy.

W ubiegłorocznej rundzie jesiennej dzieci wzięły udział w trzech imprezach, a w ramach rozpoczętej dziś rundy wiosennej - wystartują w sumie siedem  razy,  kończąc cykl 24 maja Finałem Miejskim. Wyłoniona w ten sposób kilkudziesięcioosobowa reprezentacja Gminy Susz będzie rywalizowała  ze swoimi rówieśnikami z całej Polski podczas ogólnopolskich finałów, które odbędą się w dniach 16-17 czerwca w Łodzi.

Lokalnym organizatorem Suskich Czwartków Lekkoatletycznych jest Gmina Susz oraz Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu, dlatego w dzisiejszej inauguracji tegorocznych zmagań uczestniczyli: zastępca Burmistrza Susza Zdzisław Zdzichowski oraz dyrektor CSiR Jarosław Piechotka. Sędzią głównym SCLA jest Andrzej Szysler.

Współorganizatorami są: Szkoła Podstawowa im. Józefa Bema w Suszu i Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu. Imprezę wspiera Bank Spółdzielczy w Suszu.

Terminy zawodów w ramach wiosennej rundy SCLA:

- 19.04.2018 r. (czwartek)

- 23.04.2018 r. (poniedziałek)

- 07.05.2018 r. (poniedziałek)

- 10.05.2018 r. (czwartek)

- 14.05.2018 r. (poniedziałek)

- 17.05.2018 r. (czwartek)

- Finał Miejski 24.05.2018 r. (czwartek)

Więcej informacji na http://www.csir.susz.pl/sekcje/lekkoatletyka-2/zawody/434-suskie-czwartk...