Jesteś tutaj

Wycieczka w nagrodę!

Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu w ramach nagrody za najlepsze wyniki oraz zachowanie w roku szkolnym 2017/2018 zorganizował dla swoich uczniów wycieczkę do Gdańska.

Głównym punktem wycieczki była wizyta w gdańskim Muzeum II Wojny Światowej, które powstało w Gdańsku przy placu Władysława Bartoszewskiego, nad Motławą, blisko historycznego centrum miasta. Muzeum znajduje się w symbolicznej przestrzeni architektonicznej stanowiącej również przestrzeń pamięci — 200 metrów od historycznego budynku Poczty Polskiej w Gdańsku oraz trzy kilometry drogą wodną od półwyspu Westerplatte, zaatakowanych we wrześniu 1939 r.

Bardzo nowoczesny w swojej formie obiekt muzeum zrobił na uczniach suskiego Zespołu Szkół duże wrażenie zarówno swoja architekturą, zawartością zbiorów jak i sposobem ich prezentacji. Audioprzewodniki pozwoliły dotrzeć w każdy zakątek muzeum, a prezentowane w muzeum treści, dotyczące trudów wojennych i obozowych realiów życia, głęboko poruszyły młodzież.

Wycieczkę zakończył spacer po ulicy Długiej oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcie nad Motławą. "Wycieczka była bardzo ciekawa" – zgodnie oceniali wyjazd do Gdańska wszyscy jego uczestnicy.

Opiekun: A. Gaszczyńska