Jesteś tutaj

Wystartowali z Iławy, finiszowali w Suszu. Za nami bieg „Zasuwaj”

Prawie 150 biegaczek i biegaczy wzięło 23 lutego br. udział w biegu przełajowym „Zasuwaj” na dystansie 27 kilometrów, z metą w Suszu. Nasze miasto znów pokazało, że „Susz sportem stoi”.

„Zasuwaj” organizują połączone siły czterech samorządów: Powiatu Iławskiego, miasta Iława, Gminy Iława i Gminy Susz. Po ubiegłorocznym sukcesie pierwszej edycji tej imprezy (start w Suszu, meta w Iławie), teraz bieg na dystansie 27 kilometrów odbył się po raz drugi, tym razem w odwrotnym kierunku.

Linię mety, usytuowaną przy hali Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, jako pierwszy minął Mariusz Wojdyło (Brodnica Biega), drugie miejsce zajął Marcin Sobolewski z UKS TRS Susz, a trzeci był Grzegorz Główczewski (Biegający Tczew). Wśród pań triumfowała Aneta Wojas, przed Beatą Świegocką (Iława Biega) i Joanną Bartkowską (KM UMK Toruń). Gratulujemy!

Centrum Sportu i Rekreacji w Susz po raz kolejny stanęło na wysokości zadania i przygotowało godne powitanie sportowców na mecie biegu. Każdy ze startujących otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych – okazałe puchary, które wręczali przedstawiciele władz wszystkich czterech samorządów, zaangażowanych w organizację biegu „Zasuwaj”. W zgodnej opinii włodarzy, impreza już na stałe wpisała się w kalendarz rywalizacji biegowych, organizowanych w powiecie iławskim.

Dziękujemy Partnerom, pracownikom Biura Zawodów, wolontariuszom, oraz wszystkim, zaangażowanych w organizację drugiej edycji biegu "Zasuwaj".
Organizatorzy: Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu.

Współorganizatorzy: Gmina Susz, Gmina Iława, Miasto Iława, Powiat Iławski

Partnerzy medialni: Gazeta Iławska, Info Iława, Melo Radio

Partnerzy: Grupa Biegowa #8ranobasen EMP Iława, PKS Iława, Zakład Karny w Iławie, Focus on Sport – Fotografia Sportowa, Mardach, ZUK Susz.

Oddzielne podziękowania należą się służbom, które zabezpieczały pierwszą edycję biegu „Zasuwaj”: OSP Susz, OSP Ząbrowo, OSP Iława, Komenda Powiatowa w Iławie, Komisariat Policji w Suszu, Nadleśnictwo Susz, Nadleśnistwo Iława, Rowerzyści Zenon Team z Iławy oraz Epidemia Cyklozy MTB Susz.

Wszystkie wyniki sportowe są dostępne pod tym linkiem:
https://www.entretiming.pl/wp-content/uploads/2020/02/II-Bieg-I%C5%82awa...

Galeria fotografii - pod linkiem: https://www.facebook.com/pg/FOSfotografia/photos/?tab=album&album_id=1000736586990272&__xts__%5B0%5D=68.ARC6aLdDP96wVFZyA-WALrHUoyeSko-NvmeLKnytxv7WP2LlzMkKgAVoL0jHAwrWwn9v7K9Ygsan6TFbrzMVnMtKzrLcadS9WrtcZ08szHDZoUHEzs80V6is4m252-73Mr5E__JtF8rO7zJvvM0Bi-f3Dbxk3s6OLwSOdmAySukQQ232RUcbAOyENSHume9xOzTrMSz5EdC57U_g74Qb3Anck9Ola6cJUJSE5vKVAzVUlLnNvyuwtO71TtZR44WuTrGWb6ZMxz4mKVtNKckM&__tn__=-UC-R