Jesteś tutaj

Zakończenie projektu "Różne oblicza tabliczki mnożenia" w SP Susz

Listopad był ostatnim miesiącem działań projektowych, które realizowane były w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Suszu pod hasłem „Różne oblicza tabliczki mnożenia” ,w ramach V edycji mPotęgi.

Tym razem, wykorzystując zdobyte pomoce dydaktyczne, postawiliśmy na innowacyjność i kreatywność grupy projektowej w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Promowaliśmy naukę tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart, gier planszowych, kubków, ozobotów. Sprawdziliśmy również stopień znajomości tabliczki mnożenia wśród uczniów klas III-VI. Okazało się, że wynik wzrósł znacząco w porównaniu z wrześniem.

Kończąc przygodę z projektem, 7 grudnia, wzięliśmy udział w wycieczce edukacyjnej do Młyna Wiedzy w Toruniu.Uczestniczyliśmy w warsztatach, dzięki którym mogliśmy sprawdzić wartość przyspieszenia ziemskiego za pomocą wahadła matematycznego i wahadła sprężynowego, badać prawo Ohma oraz prawo odbicia i załamania światła. Podzieleni na grupy rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące optyki. Cennych doświadczeń dostarczyły nam również interaktywne wystawy tematyczne. Wróciliśmy naładowani pozytywną energią, wiedzą i nowymi pomysłami.

Całkowita kwota dofinansowania projektu opiewała na 8 000 zł. Projekt realizowały Małgorzata Nowaczek oraz Katarzyna Prus.

Go to gallery