Jesteś tutaj

Bezpłatne zabiegi dla psów i kotów. W 2020 roku limit większy niż rok temu

Już za kilka dni, 23 lipca br., rozpocznie się realizacja „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Susz w 2020 roku”. Podobnie jak w 2019 roku, również tegoroczny program przewiduje finansowanie zabiegów sterylizacji, kastracji oraz chipowania psów i kotów, posiadających swoich właścicieli. W ubiegłym roku program cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego w roku 2020 limit sterylizacji i kastracji został zwiększony.

Celem finansowania zabiegów jest zmniejszenie populacji zwierząt, które w długim okresie ma wpłynąć na zmniejszenie ilości zwierząt bezdomnych na terenie naszej gminy. Warunkiem otrzymania skierowania na darmowy zabieg dla swojego pupila jest złożenie wniosku w Urzędzie Miejskim w Suszu. W przypadku właścicieli psów konieczne jest dołączenie zaświadczenia o aktualnym szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie oraz (w przypadku zabiegu sterylizacji/kastracji) dowód dokonania opłaty za posiadanie psa. Wnioski można pobrać w suskimi Urzędzie Miejskim, w pokoju nr 110, publikujemy je również poniżej.

Gmina Susz, jako pierwsza w powiecie iławskim oraz jako jedna z nielicznych gmin w Polsce, już w 2019 roku zdecydowała się na finansowanie zabiegów chipowania psów oraz kotów posiadających właściciela. Przewidywał to, przyjęty uchwałą Nr IV/38/2019 Rady Miejskiej w Suszu z dnia 21 lutego 2019 roku, „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Susz”, przygotowany przez Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska. Program spotkał się w ubiegłym roku z dobrym przyjęciem przez mieszkańców. Wykonano 50 zabiegów sterylizacji i kastracji, zachipowano ogółem 282 psy i koty.

Tegoroczna, druga edycja programu rusza w dniu 23 lipca 2020 roku. Serdecznie zapraszamy właścicieli psów i kotów z terenu Gminy Susz do udziału w akcji sterylizacji/kastracji oraz chipowania swoich pupili.