Jesteś tutaj

Edukacja i profilaktyka ze sceny

5 maja w murach naszej szkoły gościli aktorzy Teatru Edukacji  i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, którzy zaprezentowali dwa przedstawienia: „Moda na nieuczenie się” dla klas starszych i „Wielka ucieczka” – dla młodszych.

Uczniowie klas IV – VI obejrzeli historię Mateuszka, który „radził sobie” w szkole, korzystając z dobrodziejstw cywilizacji i prace domowe ściągał z Internetu. Lenistwo doprowadziło go do sporych  problemów, które udało się pokonać dzięki uważnym nauczycielom, mądrej i konsekwentnej mamie oraz dobrej przyjaciółce.

Sztuka skłaniała do rozwijania się, kształcenia oraz uczciwości wobec siebie i innych. Uświadomiła, że nauka jest ważna, jeśli chcemy robić w życiu to, o czym marzymy.

Dzieciom z klas młodszych zaprezentowano spektakl pod tytułem „Wielka ucieczka”, którego istotą było, jak radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach: dlaczego należy uważać na nieznajomych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach lub jakie niebezpieczeństwa czekają na młodych ludzi w ich wolnym czasie.

Przedstawienia dostarczyły zabawy, ale przede wszystkim w atrakcyjny sposób edukowały młodzież.

Go to gallery