Jesteś tutaj

Dzień Ziemi, Strażaka i Leśnika w Szkole Podstawowej w Kamieńcu

Pod hasłem „Strażaków trudną pracę doceniamy – razem o naturę dbamy” w Szkole Podstawowej w Kamieńcu 28.04.br odbyło się bardzo ciekawe spotkanie. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Ziemi, Strażaków oraz Leśników.  Uczestniczyli w nim strażacy z OSP Susz i OSP Stary Dzierzgoń oraz miejscowy leśniczy Pan Marek Purgal.

Impreza była elementem naszych działań proekologicznych. W  kwietniu przy udziale Pana Leśniczego dokonaliśmy nasadzeń drzew i krzewów na terenie posesji szkolnej. Spotkanie odbyło się praktycznie w przeddzień wspomnienia Św. Floriana. Szczególną czcią otoczyli świętego Męczennika ludzie trudnych i niebezpiecznych zawodów, a więc strażacy, kominiarze i hutnicy. Wzywają jego przemożnego wstawiennictwa ludzie zagrożeni wojną, pożarem, powodzią, a dziś także ludzie zagrożeni skażeniem środowiska naturalnego. W ramach pogadanki Pan strażak apelował o właściwe obchodzenie się z ogniem i przestrzegał przed wypalaniem traw. Stanowi ono bowiem nie tylko duże zagrożenie pożarowe ale przede wszystkim powoduje śmierć wielu małych organizmów żywych. Dzieci przygotowały ciekawe inscenizacje. Przedstawione sceny nawoływały do właściwego zachowania w lesie, a przede wszystkim do niezaśmiecania go. Była też krótka scena o trudnej pracy strażaków. Potem poszliśmy na boisko wiejskie, gdzie dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu i działań strażaków. Jak to zwykle przy takich okazjach bywa, niektóre dzieci były całkowicie mokre. Pani Ania odważyła się podziwiać panoramę Kamieńca i okolic z wysięgnika strażackiego. Tego Dnia złożyliśmy także życzenia leśniczym z okazji ich minionego niedawno święta. Mieliśmy tez okazję posilić się smacznym bigosem i pierogami. Następnie nadszedł czas na zawody sprawnościowe. Nagrodami w nich były ciekawe książki o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. 

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się swoim działaniem oraz sponsoringiem do uświetnienia imprezy, a więc : Strażakom OSP Susz i Stary Dzierzgoń , Panu Marianowi Górnemu, Pani Wioletcie Siecińskiej oraz rodzicom.

Go to gallery